Poznajcie firmy, które zaprezentują się 25 kwietnia w Trybunale Koronnym przed Prezydentem Miasta Lublin, przedstawicielami przedsiębiorstw oraz funduszy inwestycyjnych!
Poznajcie firmy, które zaprezentują się 25 kwietnia w Trybunale Koronnym przed Prezydentem Miasta Lublin, przedstawicielami przedsiębiorstw oraz funduszy inwestycyjnych!
25 kwietnia 2017 r. o godzinie 13:00 nasi finaliści zaprezentują swój biznes w Trybunale Koronnym przed przedstawicielami przedsiębiorstw oraz Prezydentem Krzysztofem Żukiem – wszystko w formie dynamicznej, 4-minutowej prezentacji. Spotkanie zakończy networking, ale to nie wszystko! 5 wybranych przez Prezydenta firm zostanie nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin, a 5 wybranych przez LPNT będzie uczestniczyło w eventach startupowych w Polsce i UE razem z LPNT.
FINALIŚCI:
ADIZZI
ADIZZI.com to pierwsze kompleksowe narzędzie wykorzystujące „sharing ekonomię” (Uber, Alibaba, AIRBnB) dla wszystkich planujących kampanię reklamową lub jednorazową reklamę w mediach tradycyjnych: gazety, radio, tv, outdoor (billboardy, city-lighty) i Internecie (portale, blogi). ADIZZI to również system do zarządzania nośnikami reklamy, ich inwentaryzacji oraz promocji. Narzędzie w automatyczny sposób zbiera informacje o ruchu w obrębie nośników czy punktów charakterystycznych PoI. Dzięki innowacyjnym algorytmom ADIZZI pozwala uzyskać realne dane o zasięgu kampanii OUTDOOR.
entis.io
Entis to niesamowicie prosty we wdrożeniu CRM, który nie wymaga zmiany całej filozofii pracy w firmie. Jego przewagami jest bardzo krótki czas wdrożenia (już po kilku godzinach cała firma może na nim pracować), analityka w czasie rzeczywistym (która odpowiada na najważniejsze pytania o stanie sprzedaży) oraz niska cena. Entis zapewnia warstwę doświadczeń i usprawnień codziennej pracy, w myśl zasady: „ludzie nie musieli się uczyć jak obsługiwać Facebooka czy Googla i od pozostałych produktów oczekują co najmniej takiego poziomu łatwości obsługi”.
Infinum 3D
Profilem działalności firmy jest wprowadzanie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie druku 3D, projektowanie i konstruowanie profesjonalnych urządzeń do przemysłowego druku 3D oraz projektowanie i konstruowanie elektroniki i rozwiązań z zakresu automatyki w standardach przemysłowych. Firma Infinum 3D zrealizowała i/lub wprowadziła na rynek między innymi: przemysłowe urządzenie do druku 3d ODO Kronos dla firmy URSUS S.A. oraz biurową i edukacyjna drukarkę ODO PLAY – dystrybutor ABC DATA (dostępne w Media Markt i innych resellerów).
InteliDESK
Korzystając z dynamicznego rozwoju e-commerce, oraz coraz szerszego wykorzystania technologii inteligentnych, InteliDESK uruchomił nowatorską usługę wynajmu konsultantów call center “na godziny”, albo “w dogodnych porach”. Unikalność usługi polega na możliwości natychmiastowego wyboru przez firmy gotowych, elastycznych pakietów godzin wsparcia e-sklepu, przez konsultantów i sprzedawców, którzy zdalnie wspierają przedsiębiorstwa w obsłudze klienta, za pomocą czata bądź infolinii. InteliDESK wykorzystuje najnowsze technologie inteligentne (AI) do wsparcia pracowników i zwiększenia ich produktywności oraz elastyczności.
MallNavigator
MallNavigator to narzędzie, w którym możliwe jest zwizualizowanie planu obiektu, stworzenie sklepów i wysłanie kuponów rabatowych bezpośrednio do użytkowników aplikacji mobilnej. Dla administratora obiektu oraz najemcy jest to narzędzie umożliwiające monitorowanie i analizowanie zachowania klientów, generowanie raportów, dostarczanie klientom informacji o aktualnych wydarzeniach, promocjach oraz nagradzanie powracających lojalnych klientów w postaci kuponów rabatowych. Z drugiej strony dzięki mobilnej aplikacji kupujący w łatwy i przystępny sposób może skorzystać z rabatów oraz dedykowanych promocji. Użytkownik aplikacji nie musi już szukać tablic informacyjnych z planem obiektu, ponieważ wszystko znajdzie w aplikacji, która poprowadzi go do pożądanego sklepu.
MegaCity
Projekt Megacity wprowadza na rynek innowację produktową, w postaci platformy służącej do kolaboracji na projektach 3D. Produkt będzie działał w modelu SaaS (Software as a Service), dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał instalować oprogramowania na komputerze, tylko będzie mógł nim sterować z poziomu przeglądarki internetowej. Startup oparty jest o autorski silnik 3D, który importuje, konwertuje i wyświetla obiekty 3D. Dodatkowo platforma pozwala na renderowanie obiektów 3D w chmurze, co usprawnia proces komunikacji i pracy w zespole.
PLANTALUX
Plantalux jest rodzinnym przedsiębiorstwem, zajmującym się technologią doświetlenia roślin pod uprawami szklarniowymi. Produktem startupu jest lampa wyposażona w najnowszej generacji diody LED COB (ang. Chip on Board). Dobranie optymalnego spektrum światła, niezbędnego do prawidłowego przebiegu fotosyntezy, pozwoliło 4-krotnie obniżyć koszt produkcji w szklarniach. Obecnie Plantalux pracuje nad systemem analityczno-sterującym dla zapewnia większej kontroli nad procesem wzrostu roślin. Będzie on wykorzystywać szereg czujników do pomiaru m.in. wilgotności i temperatury powietrza, poziomu CO2 czy nasłonecznienia. Połączenie obu powyższych zaowocuje zbudowaniem kompletnego systemu do zarządzania oświetleniem w szklarni, co w praktyce pozwoli nie tylko taniej i szybciej produkować żywność, lecz również precyzyjniej skorelować daty zbiorów z terminami dostaw do klientów.
Skillgen
Startup skupia się na zastosowaniu najnowszych technologii informatycznych w edukacji. W ramach swojej działalności Skillgen stworzył unikalną bibliotekę gier kompetencyjnych (skillgen.eu) przeznaczoną dla pracowników, managerów i przedsiębiorców oraz realizuje projekty związane z zastosowaniem technologii virtual reality (VR), augumented reality (AR) i artificial intelligence (AI) w edukacji. Startup zajmuje się również tworzeniem symulatorów urządzeń medycznych i produkcyjnych dostępnych na kontrolery HTC VIVE oraz botów szkoleniowych opartych na technologii sztucznej inteligencji (AI).
SkyTech Drones
Firma SkyTech tworzy inteligentne drony - autonomiczne pojazdy bezzałogowe. Startup dostarcza rozwiązania dostosowane do potrzeb, „szyte na miarę” (od zaprojektowania, przez programowanie, budowę urządzeń, po wdrożenie) dla klientów biznesowych i instytucji publicznych. Autonomiczne funkcje dronów są szczególnie istotne w monitorowaniu i diagnozowaniu infrastruktury krytycznej (np. sieci elektroenergetycznych), ale także monitorowaniu upraw i zwierząt, ochronie obiektów, analizowaniu pracy sportowców, dostarczaniu przesyłek kurierskich, w ratownictwie, monitorowaniu infrastruktury krytycznej (np. linii energetycznych) czy w zastosowaniach militarnych.
WOODINSPECTOR
Produktem startupu jest innowacyjny skaner do tarcicy sosnowej. Skanowanie obejmuje wykonanie zdjęć kamerami CCD oraz cyfrową analizę obrazu w celu znalezienia różnych wad: sęków, żywicy, kory. Rozwiązanie ułatwia pracę m.in. tartakom, ponieważ do tej pory tego rodzaju pomiary oparte były na pracy ludzkiej – ręcznym wyszukiwaniu wad. Drugim produktem WOODINSPECTOR jest program magazynowy do kubikowania tarcicy i zapisywania jej na zdjęciach w formie umożliwiającej mierzenie desek na ekranie komputera, co upraszcza zakup materiału na odległość.
Ponadto, decyzją jury, poza konkursem zaprezentują się 2 firmy, których obecna skala działań jest na tyle duża, że posłużą za wzory najbardziej dynamicznie rozwijających się startupów:
NEXBIO
NEXBIO jest firmą biotechnologiczną specjalizującą się w dedykowanych rozwiązaniach w zakresie analiz molekularnych służących wczesnemu wykrywaniu chorób zagrażających uprawom (np. zbóż). Firma prowadzi obecnie unikalne w skali globalnej badania w zakresie opracowania paneli testów genetycznych pod kątem wykrywanie patogenów zbóż.
FROEBEL
Froebel.pl tworzą edukatorzy, pracownicy akademiccy, nauczyciele, dyrektorzy przedszkoli i szkół, dla których dobro dziecka jest najwyższą wartością. Firma, jako jedyna w Polsce zajmuje się wdrażaniem w przedszkolach na terenie całej Polski innowacji pedagogicznej - Programu „Dar Zabawy” opartego na filozofii edukacyjnej niemieckiego pedagoga - F. Froebla.
Wydarzenie LBN - Lublin Biznes Network organizowane jest przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A., Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin oraz Lublin Ventures.
Data | Opis |
3-18 kwietnia |
Nabór pomysłów przez stronę www.lpnt.pl |
19 kwietnia |
Ogłoszenie 10 startupów, które zaprezentują się w Trybunale. |
20-24 kwietnia |
Spotkania z mentorami, przygotowanie. |
25 kwietnia | Oficjalny finał w Trybunale Koronnym. |