Serdecznie zapraszamy 23 i 24 marca do Targi Lublin S.A. na Lubelski Kongres Designu i Architektury, Jesteśmy partnerem tego wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy 23 i 24 marca do Targi Lublin S.A. na Lubelski Kongres Designu i Architektury, Jesteśmy partnerem tego wydarzenia.
Uwaga studenci architektury, krajobrazu, zieleni i gospodarki przestrzennej (i innych kierunków związanych z projektowaniem)!
Mamy jeszcze kilka miejsc na cykl warsztatów dotyczących poprawy jakości przestrzeni publicznej w Lublinie. W programie: praca na konkrecie, wizje lokalne, planowanie partycypacyjne, prototypowanie wypracowanych rozwiązań. A wszystko to z szerokim uwzględnieniem potrzeb użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Wśród prowadzących osoby z doświadczeniem zarówno w pracy naukowej jak i dorobkiem praktycznym, m.in.: dr Natalia Przesmycka, dr Paulina Zarębska-Denysiuk, Paweł Adamiec, Katarzyna Szczypior.
Warsztaty odbędą się w pierwszej połowie listopada. Terminy wkrótce.
Zgłoszenia, wraz z notką o sobie prosimy przesyłać do 4 listopada br. na adres: design@lpnt.pl.
TypoLub to cykl spotkań poświęconych typografii i grafice użytkowej.
To próba włączenia projektowania graficznego do aktualnej dyskusji na temat znaczenia komunikacji międzykulturowej. Interesuje nas pokazanie i zrozumienie relacji między tradycyjnym medium, jakim jest druk a nowymi, cyfrowymi wcieleniami typografii. Dlatego przyglądamy się zmianom zachodzącym w grafice użytkowej związanymi z rewolucją informacyjną i nowymi mediami.
Chcemy, aby Lublin stał się miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy tradycją typograficzną Wschodu i Zachodu. Zależy nam na obudzeniu zainteresowania liternictwem cyrylickim, które może być jednym z narzędzi budowania dialogu.
Seminarium dla projektantów poświęcone projektowaniu dostępności, jako szansa na tworzenie produktów, usług, rozwiązań IT, z których korzystać będzie mogła zdecydowanie większa grupa odbiorców.
23.10.2018
Kwestia dobrych opakowań to dla nas priorytet, dlatego też co roku organizujemy konferencje wspierające zarówno projektantów jak i producentów.
Lubelski Instytut Designu regularnie organizuje spotkania, wykłady, warsztaty dotyczące różnych obszarów projektowania.
Publikacje opracowane przez Lubelski Instytut Designu
Z kim współpracuje Lubelski Instytut Designu
Lubelski Instytut Designu został utworzony w strukturze Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w czerwcu 2015 r. w celu wsparcia rozwój designu na Lubelszczyźnie. Misją Instytutu jest promowanie designu, jako strategicznego czynnika rozwoju gospodarczego, głównego czynnika wsparcia innowacji i obszar, za pomocą którego można poprawić jakość życia. Celem Instytutu jest ustalenie standardów w zakresie projektowania i innowacji, promowanie dobrych praktyk w zakresie designu oraz stworzenie platformy współpracy lubelskich uczelni, biznesu, środowiska projektantów i administracji publicznej. Działania Instytutu mają pomóc zwiększyć wykorzystanie wzornictwa w procesach innowacyjnych firm i instytucji publicznych. Rolą Instytutu jest wsparcie sektora kreatywnego, promocja designu, umiędzynarodowienie produktów i usług z Lubelszczyzny.
Punktem odniesienia dla LID są:
• design w biznesie, ekonomiczny wymiar designu – design, jako czynnik wzmacniający innowację i konkurencyjność (w konsekwencji tworzenie nowych miejsc pracy), tworzenie i działanie sektora kreatywnego z firmami z obszaru designu)
• design w sektorze publicznym – projektowanie usług publicznych, innowacje społeczne, zwiększenie zadowolenia z jakości usług, poprawa standardów życia
• społeczny wymiar designu – wspieranie kultury projektowania, konfrontowanie nowych wyzwań w nowoczesnym społeczeństwie